![]() Полезна информация и необходими документи за това как сами да регистрирате дружество с ограничена отговорност (ООД). Приложени са всички необходими документи за регистрацията на ООД, както и са посочени цените , които се плащат при регистрирането на ООД в България. Приложени са само необходимите документи за завършване на процеса по регистрация на ООД-то. Внимавайте , има много документи, който ненужно приложени към регистрацията на дружеството , могат да ви задължат за допълнително и нежелателно осигуряване и плащане на по-високи данъци - ДУК примерно. Затова тук ясно сме посочили кои документи са задължителни и кои не за регистрирането на вашата фирма. ООД или Дружество с ограничена отговорност е капиталово дружество в което съдружниците участват с различен брой дялове и отговорността се свежда до капитала на дружеството. Колкото по-голямо е дяловото участие на даден съдружник , толкова по-голям процент от дружеството притежава. Размера на дяловото участие е важен при гласуване на решения касаещи фирмата (дружеството) в общото събрание на съдружниците - по-високият брой дялове означава мнозинство при взимането на решения за дружеството. За разлика от ЕООД, което е еднолично дружество с ограничена отговорност и се притежава от един собственик на дяловете/капитала, тук дружеството се създава от двама или повече съдружници, които обявяват решението си да създадат ООД.
0 Comments
Юридическите лица с нестопанска цел са сдружения и фондации. Юридическото лице на организацията с нестопанска цел възниква с вписването му в регистъра за юридическите лица с нестопанска цел в района на окръжния съд по седалището на юридическото лице. Статутът и дейността на юридическите лица с нестопанска цел се уреждат от Закона за юридическите лица с нестопанска цел. Фондацията е юридическо лице без членствен състав, което извършва общественополезна дейност или дейност в частна полза. Учредяването на фондацията се извършва с акт на дарение или завещание. В конкретния случай дарението е едностранен акт – не е договор (не се нуждае от приемане от страна на ползувателя - бенефициера). Дарението е способ за безвъзмездно предоставяне на имущество с определена цел от дарителя приживе, като това е единствената разлика от завещанието, с което се предоставят средства за учредяване на фондация след смъртта на учредителя. Фондацията не може да има стопанска цел. Законът позволява на фондацията да извършва стопанска дейност в ограничени размери, но само като спомагателна – т.е. доколкото е свързана с предмета на основната й дейност и подпомага фондацията за постигане на нейните нестопански цели. Стопанската дейност на фондацията се определя в учредителния акт. Определянето на целите и дейността на фондацията се извършва с учредителния акт, устава или измененията в тях. Според целите и дейността на фондациите, последните се делят на:
Такси и тарифи на Агенция по вписванията (Търговски регистър) подавани на хартиен носител и онлайн по електронен път.
В условията на пазарна икономика (особено в условията на икономическа криза) покупко-продажбата на стоки може да се извърши по най-различен начин - от магазини на собственика, чрез предоставяне на стоки на друг търговец за продажба на консигнация, чрез финансов лизинг, чрез продажба на рекламни стоки (мостри).
|
ПолезноСчетоводна кантора КТК Консулт Пловдив /
|