По закон при сключване на договор за наем със срок по-голям от една година сте задължени да го впишете в Имотния регистър. Това може да го направи всяка една от страните по договора - Наемател или Наемодател или упълномощено за целта лице. Ето какво ще ви е необходимо за вписане на договор за наем за срок над 1 година сключен между физически/юридически лица. 1) Молба - Заявление за вписване по чл. 571 от ГПК - свалете образец от ТУК попълва се от човека който ще подава документите към имотния регистър - това може да е страна по договора или друго лице с нотариално заверено пълномощно. 2) Договор за наем с нотариално заверени подписи - 3 броя - от тук можете да свалите и попълните примерен вариант . В договора е необходимо да се попълнят всички данни за наемател и наемодател, данни за имота, както и сумата и срока за който се сключва. 3) Кадастрална схема /скица/ - оригинал или заверен препис - Схема или скица се изважда от териториалната Агенция по геодезия, картография и кадастър. За да извадите такава е необходимо имота да е вече вписан и да занесете копие от Нотариален акт. Заявление се попълва на място с данните за имота и като напишете изрично какво искате да издадете - схема или скица. Таксата варира в зависимост от вида и имота. Възможно е да се издаде като нормална - 1-2 седмици или експресна поръчка до 3 дни. Когато вадим скица или схема, разликата в наименованието се определя от вида на имота, за който се отнася. Важно ! - Ако имота представлява сграда/постройка/апартамент/къща се вади схема. Ако имота е собственост върху земя се вади скица. Няма разлика в ефекта на документа. 4) Нотариално заверено пълномощно - Изтегли Примерен вариант в случай че документите се подават от трето лице по договора. 5) Квитанция за платена ДТ в размер на материалния интерес: 0,1 % от общата сума на плащанията за целия срок или минимум 10лв. - Ако месечния наем е 500лв. и договора е сключен за период от 5 години, то сумата за целия срок на договора излиза в размер на 30 000лв и таксата ще бъде съответно - 30лв. Таксата се плаща по банка към сметките на Имотния регистър а където е възможно попитайте и за плащане чрез ПОС - така ще си спестите по-големите банкови такси на място от 4-5лв. В Имотен регистър Пловдив и София е възможно плащане чрез ПОС терминал. Актуална информация за сделките с недвижими имоти вижте тук - https://primoplus.bg/articles/landlords
0 Comments
Декларация необходима за приемане на нов член на Съвета на директорите в Акционерно Дружество (АД) Декларацията се попълва от новия член и се заверява нотариално преди да бъде подадена с другите документи. Образец и примерен документ за попълване можете да свалите от тук : Декларация по чл.234, ал.2 от ТЗ и Декларация по чл.234 ал. 3 от ТЗ ![]()
Декларация по чл.234, ал.2 от ТЗ
и Декларация по чл.234 ал. 3 от ТЗ Долуподписаният : ……………………………………….(трите имена), с ЕГН .............................. с л.к. N ................................... издадена на ................................г. от МВР ........................................., постоянен адрес: ....................................................................................................................................................... С НАСТОЯЩЕТО ДЕКЛАРИРАМ: 1.Съгласен съм да бъда член на Съвета на директорите на „.............................” АД, със седалище и адрес на управление – .......................................................................................... с ЕИК : .............................................. 2. Не съм лице обявено в несъстоятелност или лице, което е било управител, член на управителен или контролен орган на дружество, прекратено поради несъстоятелност, през последните 2 години, предхождащи датата на решението за обявяване в несъстоятелност, ако са останали неудовлетворени кредитори. 3. Не съм лице, което е било управител, член на управителен или контролен орган на дружество, за което е било установено с влязло в сила наказателно постановление неизпълнение на задължения по създаване и съхраняване на определените му нива от запаси по Закона за запасите от нефт и нефтопродукти. Известна ми е наказателната отговорност по чл. 313 от Наказателния кодекс на Република България. 4. С оглед изискванията на Търговския закон и Устава на „.....................................” АД няма пречки да бъда избран за член на Съвета на директорите. ДЕКЛАРАТОР: /……………………………../ (трите имена) Бланка за напускане на член на съвета на директорите на акционерно дружество (АД). Указания за попълване и лесно попълване. Свалете бланката от тук : ![]()
УВЕДОМЛЕНИЕ – ОСТАВКА
От ................................................................ /трите имена/, ЕГН ............................ постоянен адрес ...................................................... член на Съвета на Директорите на фирма ..................................... АД гр. .................................... , ЕИК ............................... по чл. 233 ал.5 от ТЗ УВАЖАЕМИ ГОСПОДА Желая да подам оставката си като член на Съвета на директорите. Мотиви за подаване на оставката са: ...................................................................................................................................................... ....................................................................................................................................................... ....................................................................................................................................................... ....................................................................................................................................................... ....................................................................................................................................................... ....................................................................................................................................................... ....................................................................................................................................................... ....................................................................................................................................................... ....................................................................................................................................................... Всичко това ме мотивира да подам оставката си за освобождаване като член на Съвета на директорите и да Ви уведомя, че искам на основание чл. 233 ал.5 от ТЗ да бъда заличен от Търговския регистър. В случай, че не бъде удовлетворено изискването ми, ще се възползвам от правата си по чл. 233 ал.5 от ТЗ Гр. .............................. Член на СД .............................. (трите имена) Дата : .......................... Примерна длъжностна характеристика за длъжност - ДЕНТАЛЕН МЕДИК / ЛЕКАР ПО ДЕНТАЛНА МЕДИЦИНА Изтеглете готовата бланка от тук : ![]()
ДЛЪЖНОСТНА ХАРАКТЕРИСТИКА
на длъжността: Лекар по дентална медицина Клас по НКП: Други медицински и здравни специалисти Код по НКП: 2261 7001 Обобщено описание на работата, която извършва изпълнителят на длъжността: 1. Извършва цялостната дейност, свързана с провеждане на стоматологичното лечение на пациентите. Трудови задачи и задължения, характеризиращи съдържанието на длъжността: 2. Извършва първоначални прегледи, поставяне на диагнози, стоматологично лечение на пациентите. 3. Осъществява стоматологична дейност след получаване на информирано съгласие от пациента или от неговия законен представител в предвидените от закона случаи. 4. Предоставя ясна и достоверна информация за здравословното състояние на пациента и методите за евентуалното му лечение. 5. Отразява извършената дейност в съответната стоматологична документация. 6. Своевременно назначава и извършва консултативни прегледи, диагностични изследвания и процедури, отговарящи на всички правила на добрата медицинска практика. 7. Издава рецепти за лечебни средства и издава болнични листове за временна неработоспособност. 8. Издава направления при необходимост от консултации и лечение към стоматолози-специалисти. 9. Следи и прилага съвременните методи за диагностика, профилактика, лечение и възстановяване на пациентите. 10. Следи за новостите в медицината по отношение на лекарствените средства и съвременни материали в областта на стоматологията и тяхното приложение. 11. Осъществява контрол върху работата на медицинската сестра в кабинета. 12. Осъществява текущ контрол за спазване на хигиенните изисквания. 13. Иска разрешение от комисията по медицинска етика в предвидените от Закона за здравето случаи. 14. Прави предложения за налагане на наказания на медицинската сестра. 15. Изготвя отчет за дейността на кабинета. 16. Участва в колегиуми, научни прояви и конференции. 17. Изпълнява други задължения, възложени от ръководителя на предприятието, свързани с работата му. ПОДЧИНЕНОСТ, ВРЪЗКИ И ВЗАИМОДЕЙСТВИЯНа кого е подчинена длъжността: 1. В ежедневната работа стоматологът е подчинен на управителя/изпълнителния директор на лечебното заведение. С кои други длъжности във фирмата взаимодейства: 2. Взаимодейства с медицинска сестра, регистратор на лечебното заведение, администратор на лечебното заведение, счетоводител на лечебното заведение, зъботехник, рентгенова лаборатория. С кои други фирми (или длъжности в тях) осъществява връзка: 3. Контактува с пациентите на лечебното заведение, както и с други медицински лица във връзка с изпълняваната работа. ОТГОВОРНОСТИ НА ДЛЪЖНОСТТАМатериални и финансови: 1. Стоматологът носи отговорност за липси в инструменталното оборудване на кабинета и разхищение на материали и консумативи. По безопасност на труда: 2. Стоматологът е длъжен да спазва утвърдените в лечебното заведение и съответния кабинет правила за здравословни и безопасни условия на труд. При работа е длъжен да ползва лични предпазни средства - ръкавици и маска за лице при извършване на преглед на пациент, както и да стерилизира всички инструменти след употребата им. По опазване здравето и работоспособността на другите: 3. Стоматологът е длъжен да следи за правилното функциониране на всички апарати в кабинета, с оглед опазване работоспособността и здравето на другите (пациенти, медицинска сестра и др.). Стоматологът е длъжен да извършва всички манипулации по предвидения за това начин и след като е взел съответните превантивни мерки - за себе си и пациентите. По опазване на фирмената тайна и поверителната информация: 4. При изпълнение на своите задължения стоматологът е длъжен да зачита личното достойнство и правата на пациентите и да спазва Кодекса на професионалната етика. При изпълнение на своите задължения да не разпространява информация от личен характер, която би могла да накърни личното достойнство на пациента, ръководителя, работник или служител в лечебното заведение. Служителят е длъжен да бъде лоялен към работодателя, като не злоупотребява с неговото доверие и не разпространява поверителни за него сведения, както и да пази доброто име на лечебното заведение. За резултатите от трудовата дейност: 5. При изпълнение на задълженията си стоматологът носи отговорност за: - качеството на обслужване на пациентите; - спазване правилата за добра медицинска практика; - състоянието на медицинската апаратура в кабинета; - спазване на трудовата дисциплина. Управител: .............................................. (подпис и печат на работодателя) Дата: ........................ Получих екземпляр от длъжностната характеристика: ........................................... (подпис на работника или служителя) Счетоводна кантора КТК-Консулт ООД предлага промоционални цени за счетоводно обслужване само за нови клиенти направили заявка до края на годината - 31.12.2015г.
Пълен списък и условия на промоцията можете да намерите тук - ПРОМОЦИЯ СЧЕТОВОДСТВО Цените зависят от условията и документооборота на фирмата. За повече информация и контакти можете да се свържете с счетоводната къща от тук - КОНТАКТИ Днес стана ясно след като Ивайло Калфин проведе разговор с министър-председателя за внасяне на вариант, в който минималните осигурителни вноски във всички икономически дейности се увеличават с еднакъв размер – 7.5%. Очаква се ставката да се приеме и да влезе в сила от 01 Януари 2016г. След обнародването и ще може да се изнесе и информация за точния размер на минималните прагове по професии (МОД 2016) валиден за новата година. ![]() Летището е било първоначално построено в края на 1930-те години на площ от 6,3 км , а по-късно се разраства до 9 km. Днес летището е с дължина 10.2 km. Летището се използва като център от вътрешните авиолинии България Еър, която свързва София с Бургас, Пловдив, Русе и Варна. През 1938 г. югославска авиокомпания Aeroput започне редовни директни полети, свързващи София до Белград три пъти седмично с помощта на Lockheed Model 10 Electra самолети. Летището обслужва столицата София, която в началото е имала 250000 жители и продължава да служи на града и в днешно време, когато населението на столицата се е увеличило на 1.2 милиона според последното преброяване от 2011 година. По време на Втората световна война, съоръженията са били използвани от военните. Използва се за превоз на поща, нетрайни товарни и пътнически операции през 1947 г. чрез северният портал на летището. Терминалът за пътници (сега Терминал 1) от южната страна е завършен по време на Втората световна война подизайн на архитект Иван Марангозов. Отваря се няколко години по-късно през 1947 г. Структурата се състои от правителствено крило на запад, международен отточен в средата, а вътрешното пространство се променя на изток. По това време летището е било планирано да има две пресичащи се писти под ъгъл от 30 градуса една спрямо друга. Повече информация за летище София и транспорт от него можете да намерите : Тук |
Архиви
April 2021
|